Hedef Havuz : Haberler

 Konum / Anasayfa / Haberler

PVC Nedir?

PVC, yaygın deyimi ile ''vinil'' , (Poli Vinil Clorür) kelimesinin kısaltılmış şeklidir ve petrol (veya doğalgaz) ile tuz'dan petrokimya tesislerinde üretilen, formülü -(CH2-CH2) olan bir polimer türüdür.
Devamı

PVC Nerelerde Kullanılır?

PVC,ilk kez 1920'li yıllarda sentezlenmiş ancak 1930'lu yıllardan sonra kullanılmaya başlanmış ve kullanımı özellikle II. Dünya Savaşı yıllarında artmış; son 20-30 yıllık süreçte ise en yaygın kullanılan polimer türlerinden biri olmuştur.
Devamı

PVC Çevre Dostu Mudur?

PVC'nin diğer plastikler gibi, çevreyi kirlettiği ve zarar verdiği öne sürülür. Oysa PVC'nin çevreye olan etkisi, öncelikle ''görsel'' dir. Yoğunluğunun az ve üretilen parçaların genellikle büyük hacimde olmaları nedeni ile, atıklar içinde diğer plastik atıklar gibi, hemen göze çarparlar.
Devamı

PVC Pencere Temizliği Nasıl Yapılır?

Montajından sonra varsa sıva ve badana tadilatları yapılır. Koruyucu bant çıkartılır bandın uzun süre sıcağa ve güneş ışığına maruz kalması profil yüzeyine kaynamasına neden olacağından çıkartılmasını güçleştirir. Bunu önlemek için bantları serin havada çıkartmak gerekir.
Devamı

Arda Yapı Proje Yayın Hayatına Başladı

Arda Yapı olarak globalleşen dünyanın gereklerini yerine getirmeye devam ediyoruz.
Devamı